Zobu implantu higiēna

Daudziem cilvēkiem  rodas jautājumi par zobu implantu higiēnu – vai implantiem nepieciešama kāda īpaša aprūpe un kopšanas līdzekļi? Zobu implanti, atšķirībā no citiem zobu protēžu veidiem, ievērojami uzlabo Jūsu izskatu, runas spēju, nodrošina komfortu ēdot, taču kā par tiem rūpēties?

Viena no zobu implantu priekšrocībām ir tā, ka tie palīdz novērst kaulu apjoma zudumu un smaganu problēmas, kas novērojamas pie zobu protēzēm un tiltiem.

Zobu mākslīgās saknes integrējas žokļa kaulā un kļūst par stabilu pamatu jaunajam zobam, un, galvenais, netiek bojāti defektam blakus esošie zobi.

Zobu implantu tīrīšana

Vairumā gadījumu īpaša piesardzība nav nepieciešama un zobi jātīra kā parasti 2x dienā ar zobu birsti un diegu. Daudziem pacientiem pastāv maldīgs uzskats, ka mākslīgie zobi neprasa sevišķas rūpes un tos var arī netīrīt. Taču aplikums un baktērijas uz mākslīgajām virsmām „pieķeras” daudz labāk nekā uz dabīgā zoba virsmām, tāpēc tieši regulāra un pareiza zobu higiēna ir galvenais priekšnoteikums, lai „jaunajais” zobs, kas balstīts uz implanta, labi sadzītu, un tam būtu ilgs mūžs.

Zobu implanti ir tādi paši kā Jūsu dabīgie zobi, tāpēc tīriet tos regulāri un neaizmirstiet regulāri apmeklēt arī savu zobārstu. Pēc ārstēšanas un zoba implanta ievietošanas un protezēšanas, zobārsts noteiks profilaktiskās apskates, lai novērtētu zobu implantu stāvokli, sekotu līdzi mutes dobuma higiēnai, smaganu un zobu veselībai.

Atcerieties:

Tīriet zobus tāpat kā dabīgos zobus – vēlams pēc katras ēdienreizes!

Papildu zobu sukai, izmantojiet speciālas  zobu birstītes, lai varētu rūpīgāk iztīrīt zobu starpas un piekļūt vietās arī zem mākslīgajām konstrukcijām Jūsu mutē (tiltiem, protēzēm, implantiem). Jautājiet savam zobārstam un zobu higiēnistam par Jums piemērotākajiem kopšanas līdzekļiem (zobu pasta, zobu diegs priekš tiltiem, interdentālās zobu birstītes u.c.

Regulāri izmantojiet zobu diegu! Tieši zobu diega lietošana palīdz noņemt lieko aplikumu zobu starpās un palīdz  uzturēt veselas smaganas pie zobu implanta.

Zobu implanti Jums dod pilnīgu brīvību pārtikas izvēlē – nekādu ierobežojumu, taču  ieturiet zināmu piesardzību ēdot lipīgu, staipīgu un ļoti cietu pārtiku.

Lai laikus pamanītu jel kādas izmaiņas mutes dobumā, apmeklējiet zobārstu un zobu higiēnistu vismaz 2x gadā.Laba higiēna = ilgs mūžs taviem zobiem un  zobu implantiem.

Leave a reply