zobu implanti_zobarstniecibas klinika SIROWA_dental_implants_in Riga_480x260

Ar ko sākt?

Parasti pieteik ar vienu vizīti konsultācijai, kuras laikā zobārsts varēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem, veikt izmeklēšanu un ārstēšanas plānošanu.

Ja esat bijis pie speciālista un saņēmis apstiprinājumu zoba aizvietošanai ar zobu implantu – viss, kas Jums jādara – jābūt informētam par pieraksta laiku, pārējo atstājiet profesionālā speciālista rokās.

Parasti implanta ievietošanai nav nepieciešama vispārējā anestēzija (narkoze), jo vietējā anestēzija pilnībā novērš jebkādas sāpes.

Ko zobārsts dara implantācijas laikā?

PIRMAIS POSMS – ZOBA IMPLANTA IEVIETOŠANA

Vispirms zobārsts sagatavos implanta vietu un ievietos implantu. Zobārsts izdara mazu iegriezumu smaganās – implanta ievietošanas vietā.Veicot šīs darbības Jūs sajutīsiet vibrāciju un vieglu spiedienu, bet ne sāpes. Vairumam pacientu procedūra šķiet līdzīga parastai kariesa ārstēšanai, kuru arī veic  vietējā anestēzijā. Taču, ja vēlaties „gulēt”, zobārsts Jums izklāstīs vispārējās anestēzijas priekšnosacījumus. Pēc implanta ievietošanas ārsts uzliks šuves. Tas arī ir viss, ko zobārsts dara zoba implanta ievietošanas procedūrā!

Neuztraucieties – ārstēšanas laikā Jūs nepaliksiet bez zoba/zobiem! Ja Jums jau bija izņemama protēze pirms procedūras uzsākšanas, tad būs nepieciešma tikai neliela pielāgošana, lai Jūs varētu turpināt tās lietošanu. Ja Jums iepriekš nebija protēzes, zobu starpu var pārklāt ar pagaidu protēzi. Dažos gadījumos to var nekavējoties piestiprināt pie implanta. Šādu ilgtermiņa protēžu gadījumos ir iespējams piedāvāt labu risinājumu arī sarežģītām situācijām, galvenais, – tie izskatās dabiski un neatšķiras no  Jūsu dabīgajiem zobiem!

Dzīšana un ārstēšana

Ja dzīšanas process ir normāls, implanti tiek pilnībā integrēti kaulā – augšžoklī pēc  4-8 mēnešiem, apakšžoklī pēc 2-6 mēnešiem. Jūsu ārsts individuāli noteiks integrācijas laiku.

OTRAIS POSMS – SMAGANU VEIDOŠANA

Pēc implanta integrēšanās, zobārsts ievietos implantā elementu, kas palīdzēs smaganām pieņemt pareizo formu. Šajā stadijā arī tiek noņemts nospiedums. Zobu tehniķis lieto nospiedumu kā pamatu Jūsu protēzes – „jaunā zoba” izgatavošanai.

TREŠAIS POSMS – PROTEZĒŠANA UZ IMPLANTA

Tiek pielaikots zoba kronis un precīzi pārbaudīta un saskaņota jaunā zoba krāsa. Pēc tam, kad krāsas ir saskaņotas, zoba kroni droši piestiprina  pie implanta. Ārstēšana ir noslēgusies un Jūs varat droši smaidīt!