Informatīvais tālrunis: +371 25442297
 • Vai iespējama alerģija pret zobu implantiem?

  • Zobu implanti ir bijuši pieejami vairāk nekā 40 gadus. Šajā ilgajā laika periodā nav atklātas alerģiskas reakcijas pret titāna implantiem. Titāns nesatur alergēnus komponentus un ķermeņa reakcija pret to ir pilnīgi neitrāla. Saistībā ar kroņiem un tiltiem lietotajiem materiāliem – keramika ir atzīta kā ķermenim vislabāk piemērotais materiāls. Alerģijas risks pret metāliem un plastmasu atšķiras. Ļaujiet savam zobārstam sniegt padomu par to, kurš materiāls Jums ir piemērots.
 • Vai implantu ievietošanai patiešām nav nepieciešama vispārējā anestēzija?

  • Nē. Vietējā anestēzija pilnībā novērš jebkādas sāpes. Kad zobārsts sagatavos implanta vietu kaulā un ievietos implantu, Jūs sajutīsiet vibrāciju un vieglu spiedienu, bet ne sāpes. Vairumam pacientu procedūra šķiet līdzīga parastai kariesa ārstēšanai, kuru arī veic vietējā anestēzijā. Taču, ja Jūs tomēr vēlaties ārstēšanas laikā “gulēt”, zobārsts jums izklāstīs vispārējās anestēzijas priekšnosacījumus.
 • Kad un kā zobi tiek „uzbūvēti” uz implanta?

  • Ja dzīšanas process ir normāls, implanti tiek pilnībā integrēti kaulā – augšžoklī pēc aptuveni sešiem mēnešiem un apakšžoklī pēc trīs mēnešiem. Jūsu jaunie kroņi tagad var tikt stingri nostiprināti savā vietā. Zobārsts atver implanta “galviņu” un īslaicīgi uzskrūvē mazu cepurīti, ko sauc par karnīzi, lai pareizi ieveidotu smaganas. Šajā stadijā tiek noņemts nospiedums. Zobu tehniķis lieto nospiedumu kā pamatu Jūsu protēzes izgatavošanai. Pēctam, kad ir precīzi saskaņotas un pārbaudītas krāsas, protēzi droši piestiprina pie implantiem.
 • Vai es būšu bez zobiem ārstēšanas un dzīšanas periodā?

  • Nē. Ja Jums jau bija izņemama protēze pirms procedūras uzsākšanas, tad būs nepieciešama tikai neliela pielāgošana, lai Jūs varētu turpināt tās lietošanu. Ja Jums iepriekš šāda protēze nebija, zobu starpu var pārklāt ar pagaidu protēzi. Dažos gadījumos to var nekavējoties piestiprināt pie implantiem. Šādu ilgtermiņa pagaidu protēžu gadījumos iespējami ļoti sarežģīti risinājumi, kas patiesībā nav atšķirami no galīgajiem kroņiem un Jūsu dabīgajiem zobiem.
 • Cik reižu būs jādodas pie ārsta, lai iegūtu sev jaunas zobu saknes?

  • Tas atkarīgs no procedūras apjoma un veida. Parasti pietiek ar vienu vizīti konsultācijām, kuras laikā zobārsts varēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem. Nākošā vizīte būs paredzēta izmeklēšanas un plānošanas veikšanai. Jaunās zobu saknes parasti var ievietot žokļa kaulā neilgi pēc tam, vienas procedūras laikā. Šajā procedūrā zobārsts izdarīs mazu iegriezumu smaganās implanta ievietošanas vietā un pēc implanta ievadīšanas uzliks šuves. Brūci pārbaudīs pēc vienas vai divām dienām, lai pārliecinātos, ka dzīšanas process notiek pareizi. Pēc desmit dienām šuves noņems. Tad Jūs gaidīsiet, līdz kauls sadzīs, bez papildus vizītēm.
 • Kad es atkal varēšu strādāt?

  • Iespējams, ka Jūsu zobārsts izsniegs Jums atbrīvojumu no darba uz dažām dienām. Tomēr parasti Jūs jau nākošajā dienā pēc operācijas varat turpināt ierasto dzīvi un atgriezties darbā.
 • Ja esmu diabētiķis, vai es drīkstu iegādāties implantu?

  • Jā. Tomēr, Jūsu diabētam jābūt labi kontrolētam. Diabēts, kas tiek vāji kontrolēts vai netiek ārstēts, var netiešā veidā ietekmēt dzīšanas procesus vielmaiņas traucējumu dēļ. Ja pastāvēs šaubas, zobārsts konsultēsies ar Jūsu ģimenes ārstu.
 • Vai implanta ievietošana patiešām ir vienas dienas procedūra?

  • Jā. Implanti ir pacientam droši un nerada traumas, tātad daudzos gadījumos implanti visās ambulatorajās iestādēs bez problēmām var tikt ievietoti vienas procedūras laikā.
 • No kā izgatavo implantus?

  • Dentsply Sirona Implants zobu implantus izgatavo no tīra ķirurģiskās kategorijas titāna. Materiāls ir sevi apliecinājis un pārbaudīts, ka šodien 99% no visām implantu sistēmām gatavo no tīra titāna. Tas ir sevišķi stabils un ļoti labi savietojams ar ķermeni. Titāns efektīvi integrējas kaulaudos. Šīs pozitīvās implantu īpašības daudzu gadu desmitu gaitā ir apliecinājušas sevi ne tikai zobārstniecībā, bet arī daudzās citās medicīnas jomās, kā, piemēram, locītavu protēžu izgatavošanā. Titāna pelēcīgi sudrabainā krāsa nav trūkums, jo implanti, kā dabīgās zobu saknes, tiek pilnīgi iegremdēti žokļa kaulā un ir neredzami. Vairākus gadus bija pieejami arī baltie implanti no keramikas materiāla. Pirmo paaudžu alumīnija oksīda keramika nebija pietiekami stipra, lai nopietni konkurētu ar titānu. Šobrīd keramikas implantus gatavo no sevišķi stabilas cirkonija oksīda keramikas un tā joprojām atrodas testēšanas stadijā. Titāns citu implantu materiālu vidū joprojām ir zelta vērtē.
 • Cik izmaksās ārstēšana?

  • Uzsākot ārstēšanu, zobārsts Jums sniegs vispārēju aprēķinu ar precīzu informāciju par kopējām izmaksām. Izmaksas būs atkarīgas no ārstēšanas apjoma un implantu skaita, ieskaitot visus medicīniskos un zobārstniecības pakalpojumus.
 • Cik ilgi kalpos implants?

  • Noslēdzoties dzīšanas fāzei, pareizi ievietots un kvalitatīvs implants daudzos apstākļos būs izturīgāks, salīdzinot ar dabīgo zoba sakni. Titāna implants ar optimālu protēzes slodzi nesalūzīs. Un tas ir neuzņēmīgs pret kariesu. Konsekventa mutes higiēna saglabās Jūsu smaganas un implanta vietu veselu. Atbilstoši kopjot, implanti var kalpot visu mūžu.
 • Kad nepieciešama kaula pārstādīšana?

  • Ja žoklis ir bez zobiem un tas nav ticis pakļauts dabīgai košļāšanas slodzei ilgu laiku, kauls pakāpeniski atrofējas. Šis process līdzinās muskuļu atrofijai, ja tos nelieto ilgu laiku. Kaulu var bojāt arī noteiktas baktērijas. Šo saslimšanu sauc par periodontītu, vēl pazīstamu kā paradontozi – periodonta iekaisumu. Ja kauls ir novājināts vai plāns un implants nevar tikt tajā ievietots, zobārsts ieteiks kaula pārstādīšanu. Kaulaudi tiek atjaunoti ar autologu kaulu vai kaula aizvietotājmateriālu, cik vien iespējams netraumējot pacientu. Bieži lieto autologā kaula un kaula aizvietotājmateriāla apvienojumu. Kaula pārstādīšanas materiālu uzklāj tieši uz kaula, un tas pakāpeniski pārveidojas stiprā kaula vielā. Ar šīs metodes palīdzību var palielināt kaula daudzumu. Augšžokļa augšpusē kaula daudzumu palielina ar augšžokļa dobuma pamatnes pacelšanas procedūru. Tas novērš implanta iekļūšanu augšžokļa dobumā. Kaula pārstādīšana bieži ir veicama implanta ievietošanas laikā. Tomēr citos gadījumos var būt nepieciešama atsevišķa ambulatora procedūra.
 • Kādus materiālus lieto zobu kroņu izgatavošanai?

  • Vairums kroņu un tiltu ir no metāla vai metāla sakausējuma un tos klāj keramika tādā krāsā, kas saskan ar dabīgo zobu krāsu. Augstas estētikas nodrošināšanai iespējams lietot porcelānu. Cirkonija oksīda keramika ar tās augsto stiprību ir īpaši piemērota implantu bāzes zobu protēzēm. Tā ir piemērota atsevišķiem zobu kroņiem un arī garākiem tiltiem, un tā atstaro gaismu līdzīgi dabīgajai zoba emaljai. Tas nozīmē, ka protēze ir pilnīgi identiska dabīgajam zobam.
 • Kā es varu sagatavoties konsultācijai?

  • Jums jābūt rūpīgi informētam pirms konsultācijas. Šajā mājas lapā atradīsiet atbildes uz Jums svarīgajiem jautājumiem un pamatinformāciju, kas Jums būtu jāzina. Jums arī jāizmanto konsultācijas priekšrocības, lai uzdotu jebkurus jautājumus, kas var rasties. Iepriekš sastādiet jautājumu sarakstu, lai tos neaizmirstu. Neaizmirstiet informēt zobārstu par visām savām slimībām un medikamentiem, ko regulāri lietojat.
 • Vai starp implantiem pastāv kvalitātes atšķirības?

  • Līdzīgi kā ar ikvienu izstrādājumu, sastopami ļoti augstas un zemākas kvalitātes implanti. Piemēram, pastāv atšķirības implantu formā, sevišķi virsmas ziņā. Implanta virsma var būt modificēta ar nolūku uzlabot titāna savietojamības īpašības, bet šīs īpašības var būt arī salīdzinoši vājākas. Vienmēr pārrunājiet ar savu zobārstu jautājumus par lietojamo implantu īpašībām. Jautājiet par ilgtermiņa pieredzi, arī par komponentu nomaiņas iespējām gadījumā, ja Jūsu protēze jebkad nākotnē būtu jānomaina.
 • Kāpēc es varu uzticēties Dentsply Sirona Implants zobu implantiem?

  • Dentsply Sirona Implants zobu implantu sistēmu implanti ir kvalitatīvi vācu izstrādājumi, kuru dizains ir balstīts uz desmitiem gadu ilgiem pētījumiem, tālāko attīstību un dokumentētu klīnisko pieredzi. Šos implantus izgatavo ar augstu precizitāti. Sākot no izejvielu iepirkuma, visa ražošanas ķēde tiek pakļauta sevišķi stingriem kvalitātes sertifikācijas standartiem. Produktu klāsts ietver sistēmas ar atšķirīgas formas implantiem dažādos izmēros un garumos, lai zobārsts varētu izvēlēties īsto veidu Jūsu individuālajam gadījumam. Visus implantus izgatavo no tīra ķirurģiskā titāna un tiem ir unikāla mikrostrukturēta virsma, kas aktīvi sekmē kaula dzīšanas procesu. Ar augsti attīstītu virsmas īpašību palīdzību ir iespējama kaula šūnu novietošana tieši uz implanta ar nolūku izveidot jauno kaulu. Dentsply Sirona Implants zobu implanti nodrošina vislabākos apstākļus optimālai dzīšanai un permanentas implantu bāzes radīšanai. Implantu sistēmas piedāvā arī sevišķi estētiskus risinājumus, atbilstoši jebkurām prasībām un dažādām situācijām. Ja protēzi, kas fiksēta pie Dentsply Sirona Implants zobu implantiem, jebkad būs nepieciešams nomainīt, Jūs varat būt pārliecināts/-a, ka Jūsu zobārsts pat pēc vairākiem gadiem spēs sagādāt visus nepieciešamos komponentus, neatkarīgi no tā, kurā pasaules vietā Jūs atradīsieties.
 • Vai metāla detektors signalizēs, reaģējot uz manu implantu lidostas drošības ārbaudes laikā?

  • Nē, par to neraizējieties! Implanti nav magnētiski, un, turklāt, tie ir pārāk mazi, lai izraisītu detektora reakciju. Un, ja detektors tomēr reaģētu, Jūsu rīcībā būs izziņa par implantiem, ar kuras palīdzību ātri un viegli izskaidrosiet problēmu.
 • Vai ir pieejami dati par mijiedarbību ar lietotajiem medikamentiem?

  • Mijiedarbība ir iespējama ar noteiktiem medikamentiem. Piemēram, kortizons var izmainīt ķermeņa vielmaiņu un imūnsistēmu tādā veidā, ka var rasties dzīšanas problēmas. Antikoagulantu lietošana var radīt nopietnu asiņošanu implanta ievietošanas laikā. Ja Jums nepieciešams regulāri lietot medikamentus, tad tas jāapspriež ar savu zobārstu.
 • Vai naktīs jāizņem protēze, kura balstīta uz implanta?

  • Parastā protēze naktīs jāizņem, jo gulēšanas laikā tā var noslīdēt un bloķēt rīkli un elpceļus. Implantu bāzes protēze ir fiksēta savā vietā un to atstāj mutē pa nakti, bez raizēm. Jūsu zobārsts sniegs Jums padomus par to. Neaizmirstiet pajautāt!
 • Vai es varu brīvi kost un ēst ar zobu protēzi, kura balstīta uz implanta?

  • Neatkarīgi no tā, vai Jums ir uz implanta balstīts kronis, tilts vai protēze, Jūs varēsiet ēst, kost, runāt un smieties tieši tā, kā to darījāt iepriekš ar saviem “otrajiem” zobiem. Protēze būs stingri piestiprināta pie implantiem un Jūs jutīsieties gluži droši ar to.
 • Vai zobu protēzes uz implanta bāzes var nomainīt un, ja tiek zaudēti vēl kādi zobi, vai protēzi var paplašināt?

  • Jā, protēzi jebkurā laikā var nomainīt vai pārveidot. Dentsply Sirona Implants viena zoba implants bez grūtībām var tikt pārveidots par balstu tiltam vai protēzei, pat pēc daudziem gadiem.
 • Man jau ir normāla pilnā protēze. Vai man nepieciešama jauna, lai piestiprinātu to pie implantiem?

  • Ja esošā protēze nodrošina optimālu slodzi un labu košļāšanas funkciju, to var, protams, pielāgot stiprināšanai pie implantiem. Jautājiet par to savam zobārstam. Zobārsts var novērtēt Jūsu individuālo situāciju un ieteikt labāko risinājumu.
 • Kas notiek, ja viens no maniem zobiem, kas integrēts protēzē kā balsts, tiek zaudēts?

  • Ja zobs jāizrauj, piemēram, sakarā ar saknes iekaisumu, to bez grūtībām var nomainīt ar papildu implantu. Attiecīgi tiks pārveidots atbalsts un, iespējams, pati protēze.
 • Vai pastāv jebkādi riska faktori saistībā ar implantu ievietošanu?

  • Implantu ievietošana ir neliela ķirurģiska procedūra. Komplikācijas, kā, piemēram, nervu un asinsvadu savainojumi, protams, ir iespējamas. Mūsdienās, ņemot vērā diagnostikas un ārstēšanas plānošanas sasniegumus, komplikāciju iespējamība ir īpaši zema. Ja implantu ievieto kvalificēts speciālists, tad risks nav lielāks kā gudrības zoba izraušanas gadījumā. Tāpat ļoti maz ticama ir pēkšņa atgrūšanas reakcija pilnīgi sadzijušam implantam. Tomēr retos gadījumos kauls nespēj pietiekami stingri noturēt implantu. Šādos gadījumos implants nespēj pretoties slodzei un, visticamāk, to ir jāizņem vietējā anestēzijā. Vairumā gadījumu, ja vēlēsieties, jaunu implantu varēs ievietot šīs pašas procedūras ietvaros.
 • Ja implants izraisa infekciju?

  • Ja pietiekami agri konstatē baktēriju izraisītu infekciju, to parasti var sekmīgi izārstēt. Ja Jūs regulāri ārstējat zobus un apmeklējat zobārstu profilaktiskos nolūkos, kā arī regulāri tīrāt zobus mājās, maz ticams, ka Jums radīsies šāda infekcija.
 • Vai pēc procedūras man sāpēs?

  • Dažas pirmās dienas pēc procedūras varētu būt jūtīgas smaganas. Jūsu vaigs īsu brīdi var būt pietūcis un radīt neērtības. Tomēr vairumam pacientu nav vajadzīgi sāpes remdējoši līdzekļi jau nākošajā dienā, un tie var atgriezties ierastajā dzīvē.
 • Vai implanti var ietekmēt manu sirds elektrokardiostimulatoru?

  • Nē. Implantiem nav elektromagnētiskā efekta. Tie nekādā veidā nevar ietekmēt Jūsu elektrokardiostimulatora darbību.
 • Man nepieciešami tikai daži implanti, bet es arī gribētu visus savus zobus padarīt baltākus un pievilcīgākus. Ko zobārsts te var darīt?

  • Zobārsts bieži spēj balināt tumšākas krāsas zobus. Nepievilcīgi priekšzobi var tikt pārklāti ar keramiskām plāksnītēm. Implantu kroņi no sākuma būs gaišākā krāsā, vai arī jaunā zoba forma attiecīgi jāpārveido. Vaicājiet zobārstam. Zobārsts var piedāvāt risinājumu gandrīz katrai problēmai.
 • Vai pastāv tādas slimības, kas kavētu implantu ievietošanu?

  • Patiesībā nē. Ja Jums ir nopietna vispārējā saslimšana, piemēram, kāda sirds-asinsvadu kaite, nopietni nieru darbības traucējumi, nosliece uz asiņošanu vai pavājināta imūnsistēma, Jums noteikti ir jāinformē zobārstu par to. Dažos gadījumos zāļu lietošanas blakusparādības var ietekmēt dzīšanas procesu, tātad zobārstam jāzina par Jūsu regulāri lietotajiem medikamentiem jau pirmajā konsultācijas reizē. Zobārsts sniegs ieteikumus par iespējām un palīdzēs Jums pieņemt lēmumu atbilstoši Jūsu veselības stāvoklim.
 • Vai zobu implanti ir ieteicami smēķētājiem?

  • Smēķējot var tikt apdraudēta sekmīga implantu ilgtermiņa funkcionēšana. Apspriediet to ar savu zobārstu. Viņš varēs novērtēt risku Jūsu gadījumā.
 • Vai es joprojām varēšu vingrot un spēlēt sporta spēles pēc implanta ievietošanas?

  • Vingrošana pēc implanta ievietošanas nesagādās problēmas. Tomēr, ja Jūs veiksiet kustības, kas saistītas ar izteikti enerģisku piepūli, Jums vispirms jākonsultējas ar zobārstu. Var būt ieteicamas dažas atpūtas dienas, lai novērstu dzīšanas procesa traucējumus.
 • Vai ir vēl kaut kas, par ko man būtu jāraizējas?

  • Īsumā – nē. Uztveriet savus implantus kā dabīgu Jūsu ķermeņa daļu. Jūs varat vingrot, runāt, ēst, smieties un dzīvot tā, it kā nekas nebūtu noticis. Nav atšķirības starp implantiem un Jūsu dabīgajiem zobiem.
 • Vai uz implantu balstītie zobi izraisa dabiskas sajūtas, vai es nejutīšu tos mutē kā svešķermeņus?

  • Uz implantu balstitie zobi izjūtami kā īsti, gan runājot, gan ēdot, gan smejoties. Jūs nejutīsiet nekādu atšķirību.
 • Vai implantus var ievietot tūlīt pēc zobu izraušanas?

  • Jā, mūsdienās tas bieži ir iespējams. Implantu ievieto svaigā brūcē tieši pēc zoba izraušanas. To sauc par tūlītēju implanta ievietošanu (nejaukt ar tūlītējo implanta noslogošanu).
 • Ko īsti nozīmē „tūlītēja noslogošana” un vai tā ir piemērota man?

  • Parastais plāns, pēc kura ārstē implantu zobus, ietver dzīšanas fāzi bez implantu noslogošanas pēc to ievietošanas. Šajā procedūrā zobu starpu uz laiku noslēdz ar klasisko pagaidu protēzi, kas ir parastā veidā piestiprināta pie blakus zobiem. Tomēr pie tūlītējas jaunās implantu sistēmas noslogošanas pielieto metodes, kas īpašos apstākļos ļauj protēzei vai pagaidu protēzei būt piestiprinātai pie implantiem uzreiz. Pacienti saņem savu implantu un viņiem ir dabīga izskata zobi tajā pašā dienā. Tas, vai Jums var piemērot tūlītēju slogošanu, atkarīgs no žokļa kaula stāvokļa un implantu stāvokļa. Vaicājiet savam zobārstam par iespējām.
 • Vai pastāv minimālais vecums, no kura drīkst lietot zobu implantus?

  • Kaulam būtu jābūt pilnīgi izaugušam, lai ievietotu implantu. Var pieņemt, ka kaula augšana beidzas aptuveni 18 gadu vecumā. Meitenes parasti pieaug ātrāk nekā zēni. Šaubu gadījumā kaula stāvokli var pārbaudīt ar karpālo kaulu rentgenizmeklēšanu.
 • Vai implantu ievietošana ir kontrindicēta lielā vecumā?

  • Nekad nav par vēlu uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti ar implantiem. Ārstēšanai ir tik zems risks, ka implantus var ievietot pacientiem 70, 80 un pat 90 gadu vecumā. Nav nekādu ar pārāk lielu vecumu saistītu ierobežojumu. Ja Jūs esiet piemērots/-a parastai zobu ārstēšanai un Jums ir laba veselība, tad Jums var ievietot arī zobu implantu.
 • Kā jākopj uz implantiem balstītie zobi?

  • Zobu implanti pēc izskata ir līdzīgi dabīgajiem zobiem. Tos var tīrīt tāpat kā dabīgos zobus ar zobu pastu un zobu birsti, tai skaitā elektrisko zobu birsti. Tīrot implantus, zobu starpas un pārejas uz smaganām ir īpaši svarīgas. Uz šīm zonām uzturas baktērijas, kas „uzbrūk” smaganām, un pēc laika tās var ietekmēt arī žokļa kaula apvidu ap implantu. To var novērst ar zobu diegu vai mazu birstīti zobu starpām. Jūsu zobārsts Jums parādīs, kā rīkoties ar šiem instrumentiem, un zobu higiēnists veiks profesionālu zobu tīrīšanu regulāros intervālos, piemēram, reizi trīs mēnešos. Tādējādi tiks noņemti noturīgākie aplikumi un Jūsu zobi izskatīsies kā jauni. Jums regulāri jāapmeklē zobārsts un zobu higiēnists profilakses nolūkos.